Участниците на Националния фолклорен фестивал “Насред мегдана в Арбанаси” 2011:

1. ДВГ "Щурчета" при с.Царевец, общ.Свищов
2. Танцов състав "Царевска китка" при с.Царевец, общ.Свищов
3. Фолклорна камерна формация "Изгрев" при с.Царевец, общ.Свищов
4. Женски народен хор "Царевска китка" при с.Царевец, общ.Свищов
5. ДТС "Царевска китка" "Светлина - Царевец 1927" при с.Царевец, общ.Свищов
6. Женски народен хор при НЧ "Иван Вазов 1893", с.Първомайци
7. Група за изворен фолклор при НЧ "Иван Вазов 1893", с.Първомайци
8. Група за изворен фолклор при НЧ "Пробуда-1922", с.Янтра, общ.Г.Оряховица
9. Женски народен хор при НЧ "Звезда-1905", с.Правда, общ. Г.Оряховица
10. Танцов клуб "Ритмика", СНЦ "Танцов клуб-Ритмика" – гр.Дулово
11. Фолклорен ансамбъл "Траяна" при НЧ "Наука-1870" – гр.Троян
12. Певческа група за автентичен фолклор при НЧ "В.Левски-1902"- с.Янково, общ.Смядово
13. Певческа група за автентичен фолклор при НЧ "Развитие" - с.Кълново, общ.Смядово
14. Танцов състав "Възраждане" при НЧ "Развитие 1898г." - с.Орешак, общ.Троян
15. Представителен танцов ансамбъл "Балкан" при НЧ "Развитие-1869"- гр.Дряново
16. Певческа група за автентичен фолклор при НЧ "Просвета" - с.Риш, общ.Смядово
17. Детска танцова школа "Зорница" към НЧ"Иван Вазов-1947" – гр.Костинброд
18. Вокална груп за народни песни "Везни" при НЧ"Иван Вазов-1947" – гр.Костинброд
14. Женска фолклорна група "Росна китка" при НЧ "Заря-1883"- с.Долна Липница общ.Павликени
15. Танцов състав "Искра" при НЧ "Искра-Летница1997г."- гр.Летница, обл.Ловеч
16 Певицата Иванка Серафимова Асенова от НЧ "Заря-1883" - с.Долна Липница
17. Певецът Йорданка Борисова Дечева от НЧ "Заря-1883" - с.Долна Липница
18. Женска певческа група за изворен фолклор при НЧ "Наука и труд-1914" - с.Горски Долен Тръмбеш
19. Група за народни песни при НЧ "Надежда-1886" от с.Димча, общ.Павликени
20. Драматично-музикален състав "ГаМа" при НЧ"Орач-Паскалевец 1898" - с.Паскалевец, общ.Павликени
21. Танцов състав към НЧ "Съзнание-1936" - кв.Чолаковци, Велико Търново
22. Група за народни песни "Авлига" при НЧ"Климент Браницки-1900" - гр.Славяново, общ.Плевен
23. Сдружение фолклорен ансамбъл "Победа" – Велико Търново
24. Танцов състав "Лудо Младо" при Сдружение "Развитие за Лясковец" в партньорство с НЧ "Напредък 1870" – гр. Лясковец
25. Танцов състав "Гусларче" при НЧ "Напредък-1869"- Г.Оряховица
26. Група за изворен фолклор при НЧ "Христо Козлев" - гр.Долна Оряховица
27. Фолклорна група "Детелини" при НЧ "Надежда-1872" -с.Лесичери, общ.Павликени
28. Вокална формация "Пламък" при НЧ "Паисий – 1896" -с.Александрово,общ.Ловеч
29. ДТС"Северняче" при НЧ "Развитие 1884" – с.Поликраище
30. Детски танцов състав при НЧ "Развитие -1885" - гр. Златарица
31. Певческа група за народни песни при НЧ "Развитие -1885"- гр. Златарица
32. Танцов състав "Мераклийки" при НЧ "Развитие -1885"- гр. Златарица
33. Танцов състав "Елена" при НЧ "Напредък-Елена 1863" - гр.Елена
34. ДТФ при НЧ "Светлина" - гр.Априлци
35. ДВГ "Априлци" при НЧ "Светлина" - гр.Априлци
36. Петра Станчева Петрова - НЧ "Самообразование" - гр.Велики Преслав
37. Фолклорна група "Бял гердан" при НЧ "Просвета 1918" - с.Младен, общ.Севлиево
38. Група за народни песни "Дунавска младост" при НЧ "Филип Станиславов – 1903" – с.Ореш, общ.Свищов
39. Група за изворен фолклор "Росна китка" при НЧ "Филип Станиславов – 1903" – с.Ореш, общ.Свищов
40. Детска вокална група "Медени звънчета" при НЧ "Филип Станиславов – 1903" – с.Ореш, общ.Свищов
41. Детски танцов състав "Зорница" при НЧ "Филип Станиславов – 1903" – с.Ореш, общ.Свищов
42. Състав за бълг. нар. Танци "Балкански ритми" при ОДК гр.Елена
43. Танцов състав "Димум" при НЧ "Христо Ботев-1892"- гр.Белене
44. Вокална формация "Персина" при НЧ "Христо Ботев-1892"- гр.Белене
45. Група за народни песни "Димум" при НЧ "Христо Ботев-1892"- гр.Белене
46. Вокална формация "Роза" при НЧ "Борис Тодоров Златков-1928" с.Добротица, общ.Антоново
47. Група за автентичен родопски фолклор "Извор от Родопа"
48. Реджеб Феиков Абазов при НЧ "Пробуждане 1902" – с.Горско Ново село, общ.Златарица
49. Група за народни песни при НЧ "Просвета" - кв.Долапите, Русе
50. Група за автентичен фолклор при НЧ "Отец Паисий 1918" - с.Богатово, общ.Севлиево
51. Женска фолклорна група при НЧ "Развитие-1872" – с.Горско Сливово, обл.Ловеч
52. Женски народен хор при НЧ "Сгласие-1905" - с.Писарево, общ.Г.Оряховица
53. Женски хор за обработен фолклор при НЧ "Съединение 1879" - с.Бутово, общ.Павликени
54. Фолклорна формация "Веселина" при НЧ "Развитие-1870" - гр.Севлиево
55. Група за изворен фолклор при Клуб на пенсионера "Янтра-96" в с.Писарево, общ.Г.Оряховица,
56. ДФГ "Раховче" при НЧ "Братя Грънчарови 2002" – Г.Оряховица
57. Танцова формация при Фолклорна компания "Сидер войвода" – Г.Оряховица